Teatr, premiery: adresatem władza
Końcówka miesiąca upłynie pod znakiem polityki w teatrze. Na zakończenie obchodów jubileuszowych Teatr Ósmego Dnia zaprasza na premierę nowego spektaklu "Do władzy wielkiej i sprawiedliwej". Kilka dni później Kuba Kapral i Dominik Złotkowski pokażą premierowy spektakl "Bóg zapłać", który już żyje na Facebooku od kilku tygodni i budzi emocje wśród fejsowiczów.
Teatr Ósmego Dnia w ramach obchodów 20-lecia swojego pobytu przy ul. Ratajczaka 44 zaprasza na premierę. Tytuł brzmi jak apostrofa: "Do władzy wielkiej i sprawiedliwej". Ale, jak deklaruje Ewa Wójciak spektakl nie będzie miał charakteru modlitewnego.
Spektakl powstał w oparciu o donosy obywateli kierowane do urzędów skarbowych, fragmenty artykułów publikowanych w prasie codziennej oraz donosy, do których dotarła Barbara Engelking i opublikowała w książce "Szanowny Panie Gistapo". Jak w większości spektakli Teatru Ósmego Dnia scenariusz jest dziełem zespołu. Oprawę plastyczną przygotował Jacek Chmaj, a występują: Ewa Wójciak, Adam Borowski, Tadeusz Janiszewski i Marcin Kęszycki.
Kilka dni później Kuba Kapral i Dominik Złotkowski zapraszają na spektakl zatytułowany "Bóg zapłać", który Teatr Ósmego Dnia produkuje w ramach konkursu OFF: Premiery/Prezentacje. Autorzy spektaklu sa laureatami tego konkursu. A ich spektakl ma charakter demskatorski wobec naszej rzeczywistości.
DO WŁADZY WIELKIEJ I SPRAWIEDLIWEJ
Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44)
sobota-niedziela 24-25.11. godzina 19 bilety: 10 zł
Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44)
piątek-sobota 29-30.11. godzina 19 bilety: 7 zł
***
Polityka i rzeczywistość na scenie alternatywnej
Końcówka miesiąca upłynie pod znakiem polityki w teatrze. Na zakończenie obchodów jubileuszowych Teatr Ósmego Dnia zaprasza na premierę nowego spektaklu "Do władzy wielkiej i sprawiedliwej". Kilka dni później w tej samej przestrzeni Kuba Kapral i Dominik Złotkowski pokażą premierowy spektakl "Bóg zapłać", który już żyje na Facebooku od kilku tygodni i budzi emocje wśród fejsowiczów. Do tego trzeba by dodać teatr z zupełnie innej parafii, czyli "Modlitwy ludzi, którzy się nie modlą" przygotowany w ramach Festiwalu Słowa. Być może uda się w ten sposób przyjrzeć naszej współczesności i temu, jakie miejsce w niej zajmujemy. Kim jesteśmy?